Vinný lístek a nápoje | Pizzeria Praha 5

PERLIVÁ & ŠUMIVÁ VÍNA / SPARKLING WINES

SEKTY ŠLECHTITELSKÁ STANICE VINAŘSKÁ
ANDRÉ SEKT DEMI SEC 0,75 295,-
ANDRÉ SEKT BRUT 0,75 295,-
ITÁLIE
PROSECCO FRIZZANTE VILLA CORNARO   0,75 290,-

ROZLÉVANÁ VÍNA / WINES BY GLASS

BÍLÉ
PINOT GRIGIO BONATO ITÁLIE 0,20 58,-
CHARDONNAY MARCHE ITÁLIE 0,20 58,-
ČERVENÉ
MERLOT VILLA TERESA ITÁLIE 0,20 58,-
MONTEPULCIANO MARCHE ITÁLIE 0,20 58,-
LAMBRUSCO ROSSO ITÁLIE 0,20 50,-

BÍLÁ VÍNA / WHITE WINES

BALGOVO MALÉ VINAŘSTVÍ TVRDONICE
VELTLÍNSKÉ ZELENÉ 0,75 275,-
ZEMSKÉ /LAND WINE SUCHÉ/DRY
Jemné víno s ovocnou vůní, žlutozelenou barvou a svěží kyselinkou. Má lahodnou kořenitě mandlovou chuť. Doporučujeme podávat k zeleninovým salátům, sýrům, ale i k smaženým pokrmům.
….
Mild wine with a fruity aroma, yellow greenish colour and fresh acid. It has a delicate, spicy almond flavour. We recommend serving it with vegetable salads, cheese, and also with fried dishes.
VINAŘSTVÍ SEDLÁK, V. BÍLOVICE
CUVÉE PINOT/CHARDONNAY 0,75 285,-
ZEMSKÉ /LAND WINE SUCHÉ/DRY
Svěží květnaté aroma přechází do příjemného chlebnatého tónu. Závěr vůně se nese ve znamení čerstvě rozkrojeného pomeranče. Celkový aromatický dojem je umocněn výrazným minerálním zabarvením.
….
Fresh flowery aroma. Conclusion fragrance bears the signs of freshly sliced oranges. The overall aromatic impression is enhanced by strong mineral tinge.
VINAŘSTVÍ TETUR, V. BÍLOVICE
RULANDSKÉ ŠEDÉ 0,75 295,-
POZDNÍ SBĚR / LATE HARVEST POLOSUCHÉ/SEMI DRY
Víno jantarově žluté barvy s vůní zralých hrušek a sena, v chuti jemné tóny pražených mandlí. Šťavnaté, suché, vytrvalé. Vhodné k paštikám, drůbežím a krůtím galantinám, pečenému masu, k vepřové, k drůbeži, ke králíku.
….
The wine of amber yellow colour with aroma after full- grown pears and hay; with tones of roasted almonds in taste. Juicy, dry, and assiduous. Suitable to poultry and turkey, roasted meat, to pork and rabbit.
VINAŘSTVÍ PŘÍTLUKY
PÁLAVA 0,75 295,-
POZDNÍ SBĚR / LATE HARVEST POLOSLADKÉ /SEMI SWEET
Nádherný buket přezrálých hroznů spolu s několika gramy zbytkového cukru dodávají vínu jemnost a eleganci.
….
The lovely bouquet from overly ripened grapes, together with several grams of remaining sugar give this wine a gentleness and elegance.
MORAVÍNO VALTICE
TRAMÍN ČERVENÝ 0,75 345,-
VÝBĚR Z HROZNŮ /SELECTION OF GRAPES POLOSLADKÉ /SEMI SWEET
Vůně čajové růže a sladce medových rozinek s prvky skořice. Chuť kořenitá, citrusová s tóny pomeranče a příjemnou kyselinkou.
….
The smell of tea rose and sweetly honey raisins with elements of cinnamon. The taste is spicy, citrous with tones of orange and pleasant acid.
ITÁLIE / ITALY
PINOT GRIGIO I CASTELLI  0,75 295,-
VENETO SUCHÉ/DRY
Bílé suché víno jemně nažloutlé barvy se zelenými odlesky. Aroma připomíná tropické ovoce s jemným nádechem broskví. Chuť je lahodná s harmonicky vyváženým obsahem kyselin a bezcukerných extraktů. Dochuť je lehce máslová.
….
White, dry wine with slightly yellowish colour and greenish nuances. The fragrance reminds a tropical fruit with a tint of peach. The taste is delicious with harmonically balanced acids and sugar-free extracts. The aftertaste is slightly buttery.
SAUVIGNON BLANC BORGO MOLINO 0,75 320,-
VENETO SUCHÉ/DRY
Příjemné harmonické víno světle žlutozelené barvy,ovocné vůně po černém rybízu, lahodně a výrazné chuti s jemnou kyselinkou..Doporučujeme ke kuřecímu, krůtímu masu nebo grilovaným rybám a jemným sýrům.
….
A nice harmonic wine of bright yellow and green color, fruit essence like a black currant, delicate and expressive taste with a soft acid. We advice this wine to a chicken, turkey or grilled fish or soft cheese.
CHARDONNAY I CASTELLI 0,75 295,-
VENETO SUCHÉ/DRY
Ve vůni dominuje citrusové ovoce, ale i hrozny a hrozinky s medově kořenitým podtónem. Chuť je velmi bohatá, obsažná, má vyvážený cukr s kyselinkou a dochuť po medové plástvi.
….
In the aroma dominates citrus fruit, but also grapes and raisins with a honey, spicy undetone. The taste is very rich, contained, at has a balanced sugar with acid and an aftertaste of honeycombe.

RŮŽOVÉ VÍNO / ROSÉ WINE

VINAŘSTVÍ F. MÁDL VELKÉ BÍLOVICE
FRANKOVKA ROSÉ 0,75 275,-
KABINET / CABINET SUCHÉ/DRY
Příjemná ovocná vůně s tóny lesního ovoce. V chuti suché, ovocné, lehce zakulacené a lahodné. Jednoduché, technologicky dobře vyrobené víno, které uspokojí širokou vrstvu konzumentů. Ideální k popíjení na letní terase.
….
Pleasant fruity smell with tones of wood fruits. In the taste is dry, fruity, lightly rounded and delicious. Simple trust, technological well made wine, which satisfyes wide layer of sonsumers. It is ideal to drink on summer terrace.

ČERVENÁ VÍNA / RED WINES

VINAŘSTVÍ TETUR, V.BÍLOVICE
MODRÝ PORTUGAL  0,75 275,-
JAKOSTNÍ/ QUALITY WINE SUCHÉ/DRY
Granátová barva, jemná až květinová vůně a sametová měkkost chuti tohoto vína se výborně snoubí s pokrmy z těstovin, ale i drůbeže.Lehkost a lahodnost jej však předurčuje i jako společníka k posezení s přáteli.
….
Dark red colour, fine to flower aroma and velvety tenderness taste of this wine is perfect suitable to combine it with pasta and poultry. For its levity and tastefulness is this wine predestined as a partner for meetings with friends.
MORAVÍNO VALTICE MERLOT 0,75 345,-
POZDNÍ SBĚR / LATE HARVEST SUCHÉ/DRY
Zlatá medaile SALON vín ČR 2016
Tmavě rubínová až granátová barva, velmi přitažlivá nasládlá vůně černých třešní či kompotu, doplněná o vanilku a kouřové tóny. Víno vyniká hebkou vláčností a velmi příjemným dojmem plnosti i dlouhého odchodu.
….
Dark ruby to garnet color, very attractive sweetish nose of black cherries and stewed fruit, complemented by vanilla and smoky tones. Wine excels silky smoothness and a very pleasant impression of fullness and long retirement.
VINAŘSTVÍ SEDLÁK, V. BÍLOVICE
RULANDSKÉ MODRÉ 0,75 375,-
VÝBĚR Z HROZNŮ / SELECTION OF GRAPES SUCHÉ/DRY
Víno atraktivní malinové barvy. Vůně svěžích tónů červeného rybízu a malin přechází do ovocité chuti, kde se dále rozvíjí citrusové prvky a máslově jemná dochuť s dynamickou kyselinkou.
….
The wine has atractive raspberry colour. The smell of fresh tones of red currant and raspberry pass to fruity taste, where evolve citrus strands and butter soft aftertaste with dynamic acid.
ITÁLIE / ITALY
PRIMITIVO CANTINE DE FALCO 0,75 295,-
PUGLIA SUCHÉ/DRY
Víno je tmavě červené barvy s fialovými odstíny. Intenzivní aroma černého bobulovitého ovoce s jemnými květinovými tóny. Chuť je plná, dlouhá a sametová.
….
The wine has a dark red colour with volet nuances. Intensive aroma of black berries with fine floral tones. The taste is full-boddied, persistent and velvety.
.
MONTEPULCIANO D´ABRUZZO DOC TALAMONTI 0,75 340,-
ABRUZZO SUCHÉ/DRY
Víno má intenzivní nachovou barvu, je to typické červené italské víno, které zaujme svou intenzivní vůní, bohatostí a silnou charakteristikou,chuť je intenzivní kořeněná. Je to víno plné a vyvážené.
….
The wine is an intensive ruby colour. It is a typically Italian red wine,which grips you with a fresh smell of fruitfulness. It also has a spicy taste and is a full and balanced wine.
CHIANTI DOCG GINI 0,75 375,-
TOSCANA SUCHÉ/DRY
Víno tmavě červené barvy, s fialovými odlesky a výraznou ovocnou vůní. Chuť je ovocná, s tóny třešní, čokolády a pralinek.
….
The dark ruby red colour with violet nuances and significant fruity fragrance. The taste is fruity with tones of cherries, chocolate and truffles.

Všechna uvedená vína obsahují alergen č.12 oxid siřičitý a siřičitany
All of the above wines contain allergen No.12 sulfur dioxide and sulphites